LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

WDSF Youth Open Standard WDSF Youth Open Standard Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Gleb Zaytsev Daria Shpigel / 1999 Виктория Russian Federation
2 Tilen Rac Marusa Rako / 1999 Slovenia
3 Jaakko Saaristo Anne Haataja / 1999 DSC Oulu Finland
4 Benjamin Westerlund Vilma Oja / 2000 Tanssidans Finland
5 Kristo Kama Mariann Hendrikson / 1999 Tango Estonia
6 Karolis Venckus Greta Krisikaityte / 1999 Lithuania
7 Reinis Krists Dimants Linda Āboltiņa B / 2002 Golda Latvia
8 Vladislav Stepanov Victoria Pak / 2000 Dance workshop Russian Federation
9 Dragos Cimbir Beatricia Rotaru / 2002 Moldova
10 Kirill Borisov Anastasia Kachurina / 2002 Russian Federation Russian Federation
11 Palina Tsikhamirava Palina Tsikhamirava / 2002 Кapriz Belarus
12 Tomás Pedro Mafalda Lacerda / 2001 Portugal
13 Pavel Zakharenko Veronika Kreslova / 1999 Dzintars Latvia
14 Danil Khalilov Elizaveta Yakunina / 2000 Russian Federation
15 Samuli Peramaa Ester Pentikainen / 1999 DSC Oulu Finland
16 Ariel Zaidman Eden Zaltsman / 2003 Dream Dance Israel
17 Karolis Stramkauskas Emilija Bilevičiūtė / 1999 Davi Lithuania
18 Kristers Smits Elizabeth Shlimovich / 2001 Dance Passion United States
19 Karmo Viherpuu Madleen Kristen Alasi / 2001 Crause Estonia
20 Artem Esayan Anna Kormyshenkova / 2002 Lider Russian Federation
21 Lotem Madmoni Shir Israeli / 2001 Israel
22 Ander Saago Kristel Moorats / 1999 Tango/Respect Estonia
23 Henrik Saastamoinen Iida Johansson / 2000 Fregolina Finland
24 Danylo Yanchyshyn Dascha Wright / 2001 Oly's studio United States
25 Tomas Paulius Paulina Gercaite / 2000 Sūkurys Lithuania
26 Veniamin Timofeev Ksenia Pakhomova / 2000 Ritm Petrozavodsk Russian Federation
27 Mikhail Anureev Anastasia Diakova / 2002 Dynamo Russian Federation
28 Albert Kostarev Penelope Zschaebitz / 2001 Grün gold Germany
29 Ivan Nagornev Vasilisa Khrutskaya / 2002 АЛЬЯНС Russian Federation
30 Johannes Jänkälä Ann Marie Lepik / 2001 Aida Finland
31 Anton Perederiy Oļesja Bobrova B / 2001 Daugava Latvia
32 Nikolay Gromoglasov Anastasia Plastinina / 2002 Russian Federation
33 Mareks Ozols Katrīna Paula Maksimova B / 2001 Vecrīga Latvia
34 Simonas Seikauskas Liucija Norusaite / 1999 Rumba Lithuania
35 Vadzim Kalenkevich Anastasiya Navoichyk / 1999 Sovremeny style Belarus
36 Kevin Hegaard Hestehauge Filippa Haslund Bisgaard / 2000 KAF.dk Denmark
37 Gabriel Korpas Vanessa Murajdova / 2001 Tsk Junilev Slovakia
38 Evgeny Brylev Ekaterina Volotskaya / 2000 LIDER Russian Federation
39 Max Chomej Anastasia Kozlova / 2001 Germany
40 Vladislavs Pečens Aliaksandra Bahushevich S / 1999 Dūšas Deju skola Latvia
41 Ron Brener Michal Itelman / 2002 Israel
42 Semen Kochetov Sofia Kudinova / 2001 ЦТС ЦСКА Russian Federation
43 Enrico Piirsalu Sarah Sofie Barjabin / 2003 DC Leevi Estonia
44 Vsevolod Shagaev Veronika Kioroglo / 2001 Russian Federation
45 Mark Ziv Noa Moshe / 2002 Israel
46 Alibek Cholponbaev Alina Ivanova / 1999 Kyrgyzstan
47 Kaspar Kaldaru Agneta Pukk / 2001 DC Respect Estonia
48 Gints Helmuts Gredzens Betija Kaire B / 2001 Lesto Latvia
49 Oleh Stasyshyn Olena Hrekh / 2000 Foxtrot Ukraine
50 Tom Tomiyuki Tanaka Cybikova Valeria / 2000 Style dance Israel
51 Ilya Gasanov Liudmila Raevskaya / 2000 Russian Federation
52 Igor Politsimako Sofia Daniliuk / 1999 Alliance Russian Federation
53 Jürgen Tosso Agneta Vahtra / 2000 Tango Estonia
54 Gytis Vitkauskas Raminta Tušaitė / 2000 Mida Lithuania
55 Edgars Elberts Marija Ance Reča A / 2001 Rihtera deju skola Latvia
56 Igor Mikhaylovsky Ekaterina Logacheva / 2000 Academy Russian Federation
57 Maxim Andrianov Patrīcija Lielnora B / 2000 Daugava Latvia
58 Edvardas Starenko Justina Justina / 2000 Davi Lithuania
59 Sergey Seliuk Erminia Mirasola / 2001 JDS Denmark
60 Nikita Laba Marina Makarenko / 2001 Latinsky kvartal Russian Federation
61 Erik Linder Shelly Meshkausk / 2000 Ilta United States
62 Mihail Maidaniuk Olga Shymanskaya / 2001 Duet Belarus
63 Kirill Germanov Milana Beluga / 2000 Russian Federation
64 Robert Utsar Eliisa Sukles / 2001 DC Leevi Estonia