LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Juvenile I 6 dances (W, V, Q, Ch, R, J) Juvenile I 6 dances (W, V, Q, Ch, R, J) Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Maksims Bogdanovs Patrīcija Paula Vindele E6 / 2008 Estētika Latvia
2 Kristiāns Kalvāns Ksenija Lohnina D / 2008 Daces deju skola Latvia
3 Laurynas Zaliukas Marta Bartuseviciute / 2008 Alemanda Lithuania
4 Gleb Bochorishvili Milana Oxas / 2008 Russian Federation
5 Matvey Starikov Alexandra Shashkova / 2009 S.Dance Studio, SDUSHOR 1 Kazakhstan
6 Sayan Rakhimov Zhaniya Amurbay / 2008 S.Dance Studio, SDUSHOR 1 Kazakhstan
7 Dominic Rauvanto Kira Polishchuk / 2009 Tanssidans Finland
8 Ričards Andrejs Bolšteins Madara Klišāne E6 / 2008 Lielupe Latvia
9 Nikolajs Čistjuļins Madara Ance Cinīte E6 / 2008 Golda Latvia
10 Raivo Zimelis Elza Freiberga D / 2008 Lielupe Latvia
11 Dovydas Tamošauskas Ugnė Vedeikytė / 2008 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
12 Arseni Korosteljov Rada Artemia Lavrik / 2009 Estonia
13 Richard Veide Annabel Mutso / 2008 Prestige Estonia
14 Nikita Shchurov Angelina Ignatyeva / 2008 Tanssiklubi Master Finland
15 Jelisej Zemljannikov Vlada Sidunova / 2009 TKMaster Finland
16 Faisal Erzhanuly Malika Saginaeva / 2010 S.Dance Studio Kazakhstan
17 Jegors Prokins Poļina Karimova D / 2009 Estētika Latvia
18 Rojus Bytautas Smilte Barysaite / 2008 Tvistas Lithuania
19 Stepan Belenok Anastasia Khomutova / 2008 Russian Federation
20 Christopher Lesesne Anastasia Krivosheev / 2009 United States
21 loren shargorodski natali leibovici / 2008 Israel
22 Eleasar Müürisepp Veronika Puhhova / 2008 Kreedo Dance Estonia
23 Aleksandrs Samardžijevs Anastasija Bogačova E6 / 2008 Deju studija "7" Latvia
24 Ilia Isaichev Maria Emelianova / 2008 Динамо Russian Federation
25 Shymkiv Mykhailo Vasilisa Reva / 2008 Liga-A Ukraine
26 Titas Cesnauskas Lukrecija Kuraite / 2008 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
27 Alamgir Ussa Afina Rakhmetzhan / 2009 S.Dance Studio, SDUSHOR 1 Kazakhstan
28 Lukas Jasinevicius Meida Kybartaite / 2008 Ratuto Lithuania
29 Ralfs Taurītis Estere Kapacina E6 / 2008 Deju studija "7" Latvia
30 Egor Ignatiev Sofia Uibo / 2008 Kreedo Dance Estonia
31 Mindaugas Jonauskas Urtė Jankutė / 2009 Klaipėdos šokių akademija Lithuania
32 Tadas Žukauskas Greta Gedvilaitė / 2008 Klaipėdos šokių akademija Lithuania
33 Kajus Astrauskas Kamilė Tkačenko / 2008 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
34 Aleksejs Žiļcovs-Ziņins Viktorija Šilkina E6 / 2008 Estētika Latvia
35 Domas Seibokas Juste Janciunaite / 2008 Davi Lithuania
36 Kristians Melbārdis Katrīna Suhecka E6 / 2008 Estētika Latvia
37 Kārlis Blūzmanis Marta Filimonova E4 / 2009 Vērdiņš Latvia
38 Christian Vovk Edera Gulpe / 2008 Germany