LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Jun I LA Jun I LA Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Raigardas Gedvilas Agita Banyte / 2006 Spindulys Lithuania
2 Carmel Sumkin Daiana Kandelis / 2006 Sumkin Dance School Israel
3 Artem Savitckii Patricija Mikolojunaite / 2005 Russian Federation
4 Kirill Plaxivyy Mariya Kobzeva / 2005 Flair Kazakhstan
5 Elias Saastamoinen Emmiina Alimattila / 2005 Finland
6 Daniil Stepanov Victoria Sitko / 2006 Armada Russian Federation
7 Augustas Mikalauskis Auguste Švedaitė / 2005 Idance Lithuania
8 Lev Skrjabin Mirra Pchelkina / 2005 Kreedo Dance Estonia
9 Aleksei Sitnikov Anastassia Salamatova / 2006 Kreedo Dance Estonia
10 Aleksander Johanson Adriana Johanson / 2005 Maarja Estonia
11 Daniel Pastuchow Carina Fabrizius / 2005 GGC Bremen Germany
12 Valters Ragovskis Jekaterina Ivanova C / 2006 Deju studija "7" Latvia
13 Kaapo Tusa Malin Gustafsson / 2006 Tanssidans Finland
14 Raphael Ilievsky Emmi Brener / 2006 Israel
15 Aleksejs Tretjaks Līna Mazaļevska C / 2006 Viva Latvia
16 Toms Špīlbergs Anastasija Čerņigova C / 2006 Vecrīga Latvia
17 Markus Andreas Otsmaa Deisi-Ly Maegi / 2005 Crause Estonia
18 Kipras Burneikis Barbora Martinkeviciute / 2005 Tvistas Lithuania
19 Joseph Gussev Eva Pikulina / 2005 Dance Unlimited Zurich (DUZ) Switzerland
20 Richard Eric Rinne Kristiin Sõõrumaa / 2005 Estonia
21 Roman Stradetskiy Mariia Symaka / 2005 Ukraine
22 Lukas Stanynas Toma Bespalovaite / 2005 Rumba Lithuania
23 Eric Kashkevych Anna Bogutskiy / 2006 Allied Performing Arts United States
24 Julius Isganaitis Evita Plytnykaite / 2005 Editos Daniūtės šokių studija Lithuania
25 Kristers Valters Cers Paula Šumeiko E6 / 2006 Vērdiņš Latvia
26 Nikita Kilievoi Anna-Maria Pogrebnaja / 2005 Danceline Estonia
27 David Kompanets Alina Komissarova / 2005 Kazakhstan
28 Alexandr Khvan Kira Pak / 2006 Kazakhstan
29 Vilius Gruodis Liepa Samajauskaite / 2006 Davi Lithuania
30 Joris Apvinis Liepa Rudnickaite / 2005 Amber dance Lithuania
31 Mykyta Niclolaichuk Sofiia Maliarova / 2005 Ukraine
32 Alans Orda Amanda Aksenoka B / 2005 Daces deju skola Latvia
33 Mateusz Stawowy Sara Silva / 2006 Elita Poland
34 Kasparas Svistunavicius Ugne Makarskaite / 2006 Lithuania
35 Nojus Grinskis Ieva Grybauskaite / 2006 Santaka Lithuania
36 Kipras Kura Aleksandra Chizhik / 2006 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
37 Karolis Čeburnis Patricija Vičiūtė / 2006 Lithuania
38 Andis Arājs Emīlija Lasenberga / 2006 Golda Latvia
39 Elans Kristers Vilimanis Emīlija Tālberga C / 2006 RV Studio Latvia
40 Robert Polinchevici Anastasiia Dolgi / 2005 ТСК Лидер Russian Federation
41 Dominkc Borovsky Shani Tashlik / 2006 Tsisaphers Israel
42 Roman Schmidt Isabell Reich / 2006 Grün-Gold Berlin Germany
43 Ilya Dotsenko Yasmin Irende / 2005 Cтиль Kazakhstan
44 Ilija Rauli Jaakkonen Diana Kojonen / 2005 TKMaster Finland
45 Reinis Līdaka Marta Aleksandra Palmbaha C / 2005 Škutāna DS Latvia
46 Eric Kashkevych Anna Bogutskiy / 2006 Allied Performing Arts United States
47 Mark Anttoni Lakhan Anastasija Prikul / 2006 TK Master Finland
48 Kristupas Dabravalskis Anastasija Volkova / 2005 Bada Studio Lithuania
49 Robi Mikk Merinel-Isabelle Ounpuu / 2005 Laguun Estonia
50 Timur Shin Kristina Krassikova / 2005 Kazakhstan
51 Andrey Kan Kamilla Murzagaliyeva / 2005 Uzbekistan
52 Andrii Nikitonok Kateryna Diachuk / 2006 Stardust Ukraine
53 Rihards Pauls Avotiņš Katrīna Ezera D / 2005 Golda Latvia
54 Ernests Aksels Dimants Marija Paščenko B / 2005 Daces deju skola Latvia
55 Adam Sapojnikov Yasmin Sakharov / 2006 Dance Line , Rishon Lezion Israel
56 Roberts Ceimers Anastasija Onufrijeva C / 2006 Estētika Latvia
57 Ņikita Bogdanovs Sanita Misiņa C / 2005 Viva Latvia
58 Astijus Rėklaitis Goda Česnulevičiūtė / 2005 Lithuania
59 Aivaras Kuoga Eliza Abdellaoui / 2005 Lithuania
60 Maksim Gubin Diana Perevertaylo / 2006 Танцклуб 726 Russian Federation
61 Jan Stupnikov Sofia Plaksina / 2006 Kreedo Dance Estonia
62 Risto Einberg Katarina Veltri / 2006 Crause Estonia