LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Jun I ST Jun I ST Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Raigardas Gedvilas Agita Banyte / 2006 Spindulys Lithuania
2 Carmel Sumkin Daiana Kandelis / 2006 Sumkin Dance School Israel
3 Artem Savitckii Patricija Mikolojunaite / 2005 Russian Federation
4 Kirill Plaxivyy Mariya Kobzeva / 2005 Flair Kazakhstan
5 Elias Saastamoinen Emmiina Alimattila / 2005 Finland
6 Daniil Stepanov Victoria Sitko / 2006 Armada Russian Federation
7 Augustas Mikalauskis Auguste Švedaitė / 2005 Idance Lithuania
8 Lev Skrjabin Mirra Pchelkina / 2005 Kreedo Dance Estonia
9 Aleksei Sitnikov Anastassia Salamatova / 2006 Kreedo Dance Estonia
10 Aleksander Johanson Adriana Johanson / 2005 Maarja Estonia
11 Valters Ragovskis Jekaterina Ivanova C / 2006 Deju studija "7" Latvia
12 Kaapo Tusa Malin Gustafsson / 2006 Tanssidans Finland
13 Raphael Ilievsky Emmi Brener / 2006 Israel
14 Aleksejs Tretjaks Līna Mazaļevska C / 2006 Viva Latvia
15 Toms Špīlbergs Anastasija Čerņigova C / 2006 Vecrīga Latvia
16 Markus Andreas Otsmaa Deisi-Ly Maegi / 2005 Crause Estonia
17 Kipras Burneikis Barbora Martinkeviciute / 2005 Tvistas Lithuania
18 Joseph Gussev Eva Pikulina / 2005 Dance Unlimited Zurich (DUZ) Switzerland
19 Richard Eric Rinne Kristiin Sõõrumaa / 2005 Estonia
20 Lukas Stanynas Toma Bespalovaite / 2005 Rumba Lithuania
21 Oļegs Bērziņš Anna Bērziņa C / 2005 Dūšas Deju skola Latvia
22 Eric Kashkevych Anna Bogutskiy / 2006 Allied Performing Arts United States
23 Volodymyr Kuchynskyi Yelyzaveta Synova / 2006 Ukraine
24 Julius Isganaitis Evita Plytnykaite / 2005 Editos Daniūtės šokių studija Lithuania
25 Kristers Valters Cers Paula Šumeiko E6 / 2006 Vērdiņš Latvia
26 Nikita Kilievoi Anna-Maria Pogrebnaja / 2005 Danceline Estonia
27 David Kompanets Alina Komissarova / 2005 Kazakhstan
28 Alexandr Khvan Kira Pak / 2006 Kazakhstan
29 Joris Apvinis Liepa Rudnickaite / 2005 Amber dance Lithuania
30 Mykyta Niclolaichuk Sofiia Maliarova / 2005 Ukraine
31 Mateusz Stawowy Sara Silva / 2006 Elita Poland
32 Kipras Kura Aleksandra Chizhik / 2006 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
33 Andis Arājs Emīlija Lasenberga E6 / 2006 Golda Latvia
34 Elans Kristers Vilimanis Emīlija Tālberga B / 2006 RV Studio Latvia
35 Aleksandrs Jurženkovs Loreta Reinika D / 2006 Estētika Latvia
36 Dominkc Borovsky Shani Tashlik / 2006 Tsisaphers Israel
37 Ilya Dotsenko Yasmin Irende / 2005 Cтиль Kazakhstan
38 Reinis Līdaka Marta Aleksandra Palmbaha C / 2005 Škutāna DS Latvia
39 Eric Kashkevych Anna Bogutskiy / 2006 Allied Performing Arts United States
40 Mark Anttoni Lakhan Anastasija Prikul / 2006 TK Master Finland
41 Kristupas Dabravalskis Anastasija Volkova / 2005 Bada Studio Lithuania
42 Robi Mikk Merinel-Isabelle Ounpuu / 2005 Laguun Estonia
43 Timur Shin Kristina Krassikova / 2005 Kazakhstan
44 Andrey Kan Kamilla Murzagaliyeva / 2005 Uzbekistan
45 Andrii Nikitonok Kateryna Diachuk / 2006 Stardust Ukraine
46 Rihards Pauls Avotiņš Katrīna Ezera D / 2005 Golda Latvia
47 Ernests Aksels Dimants Marija Paščenko B / 2005 Daces deju skola Latvia
48 Adam Sapojnikov Yasmin Sakharov / 2006 Dance Line , Rishon Lezion Israel
49 Roberts Ceimers Anastasija Onufrijeva C / 2006 Estētika Latvia
50 Ņikita Bogdanovs Sanita Misiņa C / 2005 Viva Latvia
51 Klāvs Kokins Keita Karolīna Dimante C / 2006 Golda Latvia
52 Maksim Gubin Diana Perevertaylo / 2006 Танцклуб 726 Russian Federation
53 Risto Einberg Katarina Veltri / 2006 Crause Estonia