LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Junior I Standard Junior I Standard Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Pavel Kalbaska Milana Shykhlina / 2004 Дуэт Belarus
2 Nikita Maksimov Alisa Sokol / 2005 Russian Federation
3 Oļegs Bērziņš Anna Bērziņa C / 2005 Dūšas Deju skola Latvia
4 Valter Westerlund My Narvo / 2005 Tanssidans Finland
5 Anton Siff Katerin Matvejeva / 2005 D.C. LEEVI Estonia
6 Aleksander Johanson Adriana Johanson / 2005 Maarja Estonia
7 Neilas Lenzbergas Gabija Jonusaite / 2004 Palangos moksleiviu klubas Lithuania
8 Arsentii Nekriata Anastasiia Vysoka / 2004 Lazurit Ukraine
9 Illia Blyzniuk Stefaniia Rudenko / 2004 Ukraine
10 Mykola Nozhenko Anastasiia Averianova / 2004 Slavutych Star Ukraine
11 Gregor Labunski Carmel Anette Niimann / 2004 Crause TK Estonia
12 Lev Skrjabin Jelizaveta Gorodilova / 2005 Kreedo Dance Estonia
13 Reinis Šiļausks Viktorija Būmane C / 2005 Dūšas Deju skola Latvia
14 Ilya Dotsenko Yasmin Irende / 2005 Kazakhstan
15 Augustė Švedaitė Nikita Murnikovas / 2005 Vijūnas Lithuania
16 Maksims Serko Anna Krista Kipļuka C / 2004 Mirada Latvia
17 Roberts Punka Karīna Kārkliņa C / 2004 Vecrīga Latvia
18 Hardi Vahtra Lisandra Lipp / 2004 Tango Estonia
19 Mykolas Rimkus Jogailė Jaseviciute / 2004 Rolina Lithuania
20 Ron Dobrjanski-Piirsalu Linda Rebane / 2004 DC Leevi Estonia
21 Kipras Burneikis Barbora Martinkevičiūtė / 2005 Tvistas Lithuania
22 Faustas Naruskevicius Anastasija Pavsukova / 2004 Promenada Lithuania
23 Markus Andreas Otsmaa Katarina Saun / 2005 Crause Estonia
24 Kristers Staune Anastasija Onufrijeva C / 2004 Škutāna DS Latvia
25 Alisher Seidaliev Aibiike Nurlanova / 2004 Kyrgyzstan
26 Alikhan Sabyruly Alina Slobodova / 2004 Kazakhstan
27 Juan Pablo Pico Lopez Olga Borzova / 2005 Aurora Russian Federation
28 Augustinas Guobis Valerija Glušenkova / 2004 Vijūnas Lithuania
29 Henn-Jaagup Rooba Laura Laasik / 2005 Tango Estonia
30 Kajus Domarkas Brigita Chmelevskytė / 2004 Davi Lithuania
31 Maksim Savtšuk Sabine Liisa Pärn / 2004 Kreedo Dance Estonia
32 Renat Salahhov Sofia Baranjuk / 2004 Kreedo Dance Estonia
33 Alans Orda Arina Mohova C / 2005 Daces deju skola Latvia
34 Ernests Aksels Dimants Marija Paščenko B / 2005 Daces deju skola Latvia
35 Arnas Endriulaitis Viktorija Petrenko / 2004 Kaspinas Lithuania
36 Sergey Burdin Anastasia Sitnikova / 2004 Avrora Russian Federation
37 Grigory Bozhevsky Stefania Shakhray / 2005 Russian Federation
38 Petr Kobyshev Ekaterina Belostotskaya / 2005 Latinskiy Kvartal Russian Federation
39 Fedor Volodin Svetlana Achapkina / 2004 Russian Federation Russian Federation
40 Saveli Korosteljov Anastasia Russanova / 2004 Kreedo Dance Estonia
41 Ilia Parfenov Polina Tatarintseva / 2005 Элит Russian Federation
42 Nikita Kilievoi Anna Maria Pogrebnaja / 2005 Danceline Estonia
43 Dimitry Vasiliev Svetlana Saskova / 2004 Аврора Russian Federation
44 Oleksandr Honcharov Anastasiia Sliusar / 2004 Foxtrot Ukraine
45 Edvards Eglītis Džiliāna Heinrihsone C / 2004 Dzintars Latvia
46 Nikita Guguchkin Varvara Alexeeva / 2004 Alyance Russian Federation
47 Arsen Aitbay Amira Makhambetova / 2004 Kazakhstan
48 Edvardas Mašaro Patricija Rinkevičiūte / 2004 Vijūnas Lithuania
49 Lukas Stanynas Toma Bespalovaitė / 2005 Rumba Lithuania
50 Oleksandr Turcheniak Sofiia Chernikova / 2004 Stardust Ukraine
51 Artem Shpigel Valeriia Samordina / 2004 Russian Federation
52 Marco Kindsigo Lisete Marjapuu / 2004 Maarja Estonia
53 Aleksejs Gutenko Zane Kalniņa B / 2004 Mirada Latvia