LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

WDSF YOUTH OPEN ST WDSF YOUTH OPEN ST Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Mārtiņš Rovītis Karīna Anete Jefimova B / 2001 Rīgas Skolēnu pils Latvia
2 Maksim Kudinov Inbar Lubelski / 2002 Israel
3 Daniil Malyshev Ekaterina Volotskaya / 2001 Russian Federation
4 Karmo Viherpuu Madleen Kristen Alasi / 2001 Crause TK Estonia
5 Georgi Klementjev Elika Zohhova / 2002 Kreedo Dance Estonia
6 Vladislav Kozhevnikov Eleonora Metelitsa / 2000 Russian Federation
7 Deimantas Murauskas Kamilė Dunskytė / 2000 Šypsena Lithuania
8 Sergey Bykovsky Uliana Zhukova / 2001 Russian Federation
9 Mykyta Niezhentsev Anna Postova / 2002 Ukraine
10 Giorgi Davarashvili Arina Filimoshina / 2001 Israel
11 Jürgen Tosso Agneta Vahtra / 2000 Tango Estonia
12 Kirill Utkin Margarita Dziuba / 2001 Russian Federation
13 Yaniv Kormilitsyn Lachtarnik Hila / 2001 Israel
14 Jan Metlicky Ela Kasalova / 2000 Czech Republic
15 Mikhail Avdeev Olga Naumova / 2002 Russian Federation
16 Artem Ivanov Anastasia Belova / 2001 Russian Federation
17 Alexey Vasuitin Sofia Starkova / 2002 Russian Federation
18 Alibek Zhussipbay Alua Kargabayeva / 2002 Kazakhstan
19 Stanislav Grigoriev Anastasia Galkina / 2001 Стелла Russian Federation
20 Semen Ezhov Marianna Butuzova / 2001 Podgorica Montenegro
21 Dmitry Prisiazhny Daria Prisiazhnaya / 2000 Poland
22 Yuval Koushnir Romy Nof / 2001 Israel
23 Henrik Saastamoinen Iida Johansson / 2000 Fregolina, Kaarina Finland
24 Roberts Zitmanis - Zihmanis Jevgeņija Averina C / 2002 Lesto Latvia
25 Alexey Burdakin Angelika Arno / 2002 Kreedo Dance Estonia
26 Aleksandr Tishuk Katsiaryna Shibeko / 2001 Sovremeny style Belarus
27 Anton Parfenov Arina Fedorova / 2002 Russian Federation
28 Vincenzo De santi Lorenza Della corte / 2001 Italy
29 Benas Bušauskas Ugnė Reklaitytė / 2002 Tvistas Lithuania
30 Mark Ziv Adar Moshaof / 2002 Dream Dance Israel
31 Rūdolfs Kārlis Knauts Marija Lapiņa B / 2003 Lesto Latvia
32 Oleksandr Zadyraka Olena Chervinska / 2004 Yuris Ukraine
33 Gleb Marchukov Ksenia Kolosova / 2002 Russian Federation
34 Roman Glavatsky Victoria Puchina / 2001 Russian Federation
35 David Aylarov Aleksandra Afanaseva / 2003 Diamond Uzbekistan
36 Kaspar Kaldaru Agneta Pukk / 2001 Respect Estonia
37 Andrii Buhlak Anastasiia Ushenko / 2003 Reverans Ukraine
38 Robert Utsar Eliisa Sukles / 2001 DC Leevi Estonia
39 Pijus Fedč Simona Pekeliūnaitė / 2001 Rumba Lithuania
40 Alexander Richter Sophie Scherer / 2002 Braunschweig Dance Company Germany
41 Ivan Gays Valeriya Rybina / 2004 Танцклуб 726 Russian Federation
42 Vladimir Mitrofanov Maria Slobidchik / 2002 Russian Federation
43 Shon Drayblat Noam Oz / 2002 Israel
44 Andrejs Griņevičs Kornelija Dobrovolskyte B / 2002 Dzintars Latvia
45 Kris Jarlet Kivisaar Sarah Sofie Barjabin / 2001 DC Leevi Estonia
46 Ilya Gasanov Liudmila Raevskaya / 2000 Russian Federation
47 Savely Brynza Julia Spasova / 2000 Russian Federation
48 Mikael Hagelstam Jekaterina Selistseva / 2002 Finland
49 Kevin Hestehauge Ekaterina Morozova / 2000 KAF Denmark Denmark
50 Veniamin Timofeev Ksenia Pakhomova / 2000 Russian Federation
51 Tom Tomiyuki Tanaka Tsybikova Valery / 2000 Israel
52 Arseniy Shats Jenifer Ibrahim / 2001 Belarus
53 Domas Liudavicius Viktorija Petrenko / 2002 Sūkurys Lithuania
54 Dzmitry Minkou Lizaveta Mizhevich / 2003 Belarus
55 Rasmus Lang Mirjam Koch / 2001 Respect Estonia
56 Nikita Moiseenko Elena Makarova / 2001 Russian Federation
57 Gints Helmuts Gredzens Betija Kaire A / 2001 Lesto Latvia
58 Daniil Patokin Ksenia Promzeleva / 2001 Russian Federation
59 Ivan Vinogradov Anastasiia Diakova / 2002 Russian Federation