LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

WDSF World Open Standard WDSF World Open Standard Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Gleb Zaytsev Daria Shpigel / 1999 Виктория Russian Federation
2 Tilen Rac Marusa Rako / 1999 Slovenia
3 Jaakko Saaristo Anne Haataja / 1999 DSC Oulu Finland
4 Benjamin Westerlund Vilma Oja / 2000 Tanssidans Finland
5 Lazar Petrovic Katarina Avramovic / 2000 Serbia
6 Stiliyan Stanev Rosi Mihaleva / 2000 Bulgaria
7 Tomas Prikryl Sanela Los Chovancova / 1999 Czech Republic
8 yoann chassouand lea rey / 1999 France
9 Eva Shanidze Artem Tarasov / 1998 Georgia
10 Karl Robert Kuum Elys Rannik / 1998 Respect Estonia
11 Tomas Fainšil Violetta Posmetnaya / 1995 TSC Astoria Germany
12 Danylo Korol Ulyana Leskiv / 2000 Ukraine
13 Davide Corrodi Maja Kucharczyk / 1999 TSCZ Dance Sport Club Zug Switzerland
14 Alexey Bredikhin Daria Bredikhina / 1988 Triada Russian Federation
15 Tomás Pedro Mafalda Lacerda / 2001 Portugal
16 Stanislav Slomchinsky Elizaveta Denisova / 1996 STYLE Russian Federation
17 Dariusz Stopka Karolina Rek / 1992 UKS Feeling Warszawa Poland
18 Karol Michal Tomecki Domile Semeskeviciute / 1998 Sūkurys Lithuania
19 Yuval Koushnir Yulia Sitnik / 2001 Primestep Bat yam Israel
20 Marius Ilciukas Olga Goltsova / 1997 Editos Daniūtės šokių studija Lithuania
21 Stefan Töpfer Lisa Marie Hoffmann / 1984 Germany
22 Mateusz Brzozowski Justyna Mozdzonek / 1997 Feeling Poland
23 Nikita Babaev Michelle Bromberg / 2001 Canada
24 Jānis Strēlnieks Elīza Grīnvalde S / 1993 Deju studija "7" Latvia
25 Hristo Hristov Pavlina Tsoncheva / 1999 Bulgaria
26 Karmo Viherpuu Madleen Kristen Alasi / 2001 Crause Estonia
27 Pavel Kotov Kristina Molchanova / 1997 Russian Federation
28 Konrad Kucharczyk Marta Ejsmont / 1999 Poland
29 Alexey Barkov Marika Odikadze / 1995 Tsisapers Israel
30 Dennis Matveev Anna Jonczyk / 2000 United States
31 Eetu Lamsa Emilia Prykari / 2001 DSC Oulu Finland
32 Ivan Varfolomeev Valeria Remina / 1995 Respect Russian Federation
33 Nariman Ashenov Dana Smagulova / 1998 Aida dance Kazakhstan
34 Veniamin Timofeev Ksenia Pakhomova / 2000 Ritm Petrozavodsk Russian Federation
35 Pasquale Farina Sofie Ehlers Koborg / 1989 KAF Denmark
36 Filip Gwizdz Karolina Jagla / 1998 Poland
37 Ato Watanabe Mai Ishigaki / 1999 Japan
38 Vasily Kirillov Ekaterina Antipova / 1994 Olympia Russian Federation
39 Ilja Rotar Silvia Susanne Barjabin / 2000 DC Leevi Estonia
40 Vladlen Kravchenko Marina Laptiyeva / 1993 Style Kazakhstan
41 Roman Yunkind Mariya Dotsenko / 2000 Kazakhstan
42 Aliaksandr Samosiuk Yana Tudvaseva / 1994 Vikko Belarus
43 Oleg Ovchinnikov Kristina Pichshugina / 2000 Style Kazakhstan
44 Vadzim Kalenkevich Anastasiya Navoichyk / 1999 Sovremeny style Belarus
45 Mathias Nyborg Karoline Jenny Amby / 2000 AArhus Sportsdanserforening Denmark
46 Einoras Degutis Valērija Mišela Petruņa / 1998 Rolina Lithuania
47 Evgeny Brylev Ekaterina Volotskaya / 2000 LIDER Russian Federation
48 Philipp Hofstetter Anastassia Issaev / 2001 Switzerland
49 Jakub Sawicki Dagmara Milek / 1998 UKS Tempo Wrocław Poland
50 Valentinas Rokas Mitkus Gemma Dominguez Garcia / 1999 Spain
51 Vadims Šurins Anastasia Meshkova / 1988 Mario Latvia
52 Gleb Bannikov Maria Smirnova / 1998 Aurora Russian Federation
53 Andrey Prikhodko Nora Corpas / 2000 ROYAL DANCE Spain
54 Rafail Feyzikov Kristina Lukashik / 1993 Olympia Russian Federation
55 Anton Kurttila Nina Andersson / 1985 TK Master Finland
56 Dariusz Myćka Madara Freiberga / 1992 Feeling Poland
57 Evgeny Nikitin Anastasia Miliutina / 1996 Latin Kvartal Russian Federation
58 Andrey Kovalev Veronika Samuolyte / 1998 Editos Daniūtės šokių studija Lithuania
59 Ilya Gasanov Liudmila Raevskaya / 2000 Russian Federation
60 Nicolo Barbizi Sara Ros Jakobsdottir / 1992 Iceland
61 Danylo Yanchyshyn Dascha Wright / 2001 Oly's Studio United States
62 Igor Politsimako Sofia Daniliuk / 1999 Alliance Russian Federation
63 Juraj Bjelac Renata Faizerakhmanova / 1999 Croatia
64 Yeldan Tleubergenov Yana Bogash / 1998 S.Dance Studio, SDUSHOR 1 Kazakhstan
65 Boleslav Subbotenko Alla Privizyentseva / 1995 Dance-Art Ukraine
66 Jürgen Tosso Agneta Vahtra / 2000 Tango Estonia
67 Anton Besedin Ekaterina Strelkova / 1989 726 Russian Federation
68 Kris-Jarlet Kivisaar Maria - Elisabeth Lootus / 2001 Dc Leevi Estonia
69 Pavel Zakharenko Veronika Kreslova / 1999 Dzintars Latvia
70 Edvardas Starenko Justina Justina / 2000 Davi Lithuania
71 Tudor-Gabriel Andrei Nikita Löw Kristensen / 2000 Aarhus Sportsdanserforening Denmark
72 Marts Puniņš Dana Jākobsone S / 1992 Dūšas Deju skola Latvia
73 Kirill Vlasov Kristina Polunina / 1995 Dynamo-NN Russian Federation
74 Romans Dobrecovs Sofia Melikian / 1999 Viva Armenia
75 Petr Kashinsky Valeria Krivorchuk / 1986 Галактика Russian Federation
76 Iakovos Philippou Erika Lyukmanova / 2001 Cyprus
77 Gabrielius Vaikasas Klaudia Grabowska / 1993 ST ELITA Kraków Poland