LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Jun I 8d Jun I 8d Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Jānis Krainis Olesja Ščetiļnikova D / 2005 Rēzekne Latvia
2 Carmel Sumkin Daiana Kandelis / 2006 Sumkin Dance School Israel
3 Kirill Plaxivyy Mariya Kobzeva / 2005 Flair Kazakhstan
4 Rostislav Kuznetsov Milana Garafeeva / 2005 S.Dance Studio, SDUSHOR 1 Kazakhstan
5 Elias Saastamoinen Emmiina Alimattila / 2005 Finland
6 Daniil Stepanov Victoria Sitko / 2006 Armada Russian Federation
7 Aleksander Johanson Adriana Johanson / 2005 Maarja Estonia
8 Sandijs Kasparsons Marta Saleniece D / 2006 Deju studija "7" Latvia
9 Aleksei Sitnikov Anastassia Salamatova / 2006 Kreedo Dance Estonia
10 Kaapo Tusa Malin Gustafsson / 2006 Tanssidans Finland
11 Aleksejs Tretjaks Līna Mazaļevska C / 2006 Viva Latvia
12 Toms Špīlbergs Anastasija Čerņigova C / 2006 Vecrīga Latvia
13 Markus Andreas Otsmaa Deisi-Ly Maegi / 2005 Crause Estonia
14 Lev Lapshinov Valeria Fomina / 2006 Russian Federation
15 Joseph Gussev Eva Pikulina / 2005 Dance Unlimited Zurich (DUZ) Switzerland
16 Richard Eric Rinne Kristiin Sõõrumaa / 2005 Estonia
17 Lukas Stanynas Toma Bespalovaite / 2005 Rumba Lithuania
18 Volodymyr Kuchynskyi Yelyzaveta Synova / 2006 Ukraine
19 Julius Isganaitis Evita Plytnykaite / 2005 Editos Daniūtės šokių studija Lithuania
20 Kristers Valters Cers Paula Šumeiko E6 / 2006 Vērdiņš Latvia
21 Augustas Mikalauskis Auguste Švedaitė / 2005 Idance Lithuania
22 Nikita Kilievoi Anna-Maria Pogrebnaja / 2005 Danceline Estonia
23 David Kompanets Alina Komissarova / 2005 Kazakhstan
24 Davids Kļimovskis Alisa Maščenko D / 2005 Daces deju skola Latvia
25 Alexandr Khvan Kira Pak / 2006 Kazakhstan
26 Emīls Lielpinks Kristīne Sīmane-Ambaine D / 2005 Rihtera deju skola Latvia
27 Risto Einberg Katarina Veltri / 2006 Crause Estonia
28 Andis Arājs Emīlija Lasenberga E6 / 2006 Golda Latvia
29 Aleksandrs Jurženkovs Loreta Reinika D / 2006 Estētika Latvia
30 Ilya Dotsenko Yasmin Irende / 2005 Cтиль Kazakhstan
31 Mihails Petrovs Alisa Volkova E6 / 2006 Daugava Latvia
32 Reinis Līdaka Marta Aleksandra Palmbaha C / 2005 Škutāna DS Latvia
33 Mark Anttoni Lakhan Anastasija Prikul / 2006 TK Master Finland
34 Ron Wiener Gal Levin / 2005 Independance Israel
35 Kristers Jerofejevs Diāna Aizezera D / 2005 Lielupe Latvia
36 Robi Mikk Merinel-Isabelle Ounpuu / 2005 Laguun Estonia
37 Timur Shin Kristina Krassikova / 2005 Kazakhstan
38 Andrii Nikitonok Kateryna Diachuk / 2006 Stardust Ukraine
39 Matas Gražulis Izabelė Zarauskaitė / 2006 Kaspinas Lithuania
40 Rihards Pauls Avotiņš Katrīna Ezera D / 2005 Golda Latvia
41 Ernests Aksels Dimants Marija Paščenko B / 2005 Daces deju skola Latvia
42 Roberts Ceimers Anastasija Onufrijeva C / 2006 Estētika Latvia
43 Ņikita Bogdanovs Sanita Misiņa C / 2005 Viva Latvia
44 Adrians Derda Amanda Meinarte E6 / 2006 Dzintars Latvia