LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

WDSF Youth Open Latin WDSF Youth Open Latin Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Jaakko Saaristo Anne Haataja / 1999 DSC Oulu Finland
2 Benjamin Westerlund Vilma Oja / 2000 Tanssidans Finland
3 Stiliyan Stanev Rosi Mihaleva / 2000 Bulgaria
4 Kristo Kama Mariann Hendrikson / 1999 Tango Estonia
5 Karolis Venckus Greta Krisikaityte / 1999 Lithuania
6 Vladislav Stepanov Victoria Pak / 2000 Dance workshop Russian Federation
7 Kosei Sotome Eika Sotome / 2002 Japan
8 Elvis Krūmiņš - Landenbergs Loreta Jonkus A / 1999 Aura Latvia
9 Aidas Danielius Raminta Kapačinskaitė / 2001 Sūkurys Lithuania
10 Davide Corrodi Maja Kucharczyk / 1999 TSCZ Dance Sport Club Zug Switzerland
11 Tomás Pedro Mafalda Lacerda / 2001 Portugal
12 Danil Khalilov Elizaveta Yakunina / 2000 Russian Federation
13 Konrad Kucharczyk Marta Ejsmont / 1999 CORTE DANCE PROGRESS Warszawa Poland
14 Ariel Zaidman Eden Zaltsman / 2003 Dream Dance Israel
15 Mikita Shaparau Anastasiya Shautsova / 2002 V.I.P. Belarus
16 Yuval Koushnir Yulia Sitnik / 2001 Primestep Bat yam Israel
17 Nikita Babaev Michelle Bromberg / 2001 Canada
18 Aleksandr Shefler Amina Nadirova / 2001 Kyrgyzstan
19 Kristers Smits Elizabeth Shlimovich / 2001 Dance Passion United States
20 Tomer Zveniatsky Yana Litvin / 2000 Tsisaphers Israel
21 Lotem Madmoni Shir Israeli / 2001 Israel
22 Glenn-Richard Boyce Caroly Janes / 2001 Nice n Easy Dance Studios UK England
23 Dmitri Borovski Alisa Alexandrova / 2000 TKMaster Finland
24 Magnus Henriksen Jensen Johanna Cecilia Persson / 1999 DK IMPETUS Sweden
25 Ander Saago Kristel Moorats / 1999 Tango/Respect Estonia
26 Deniss Ivačenkovs Adriana Ratniece A / 2000 Škutāna DS Latvia
27 Henrik Saastamoinen Iida Johansson / 2000 Fregolina Finland
28 Egor Kulikov Maria Goroshko / 2000 Style Russian Federation
29 Tomas Paulius Paulina Gercaite / 2000 Sūkurys Lithuania
30 Veniamin Timofeev Ksenia Pakhomova / 2000 Ritm Petrozavodsk Russian Federation
31 Albert Kostarev Penelope Zschaebitz / 2001 Grün gold Germany
32 Robin Högdal Sini Ilves / 1999 Tellus Finland
33 Kristo Hunt Leena Leetmaa / 2000 DC Respect Estonia
34 Valtteri Viitasalo Nora Lindström / 1999 Finland
35 Tudor-Gabriel Andrei Nikita Löw Kristensen / 2000 AArhus Sportsdanseforening Denmark
36 Johannes Jänkälä Ann Marie Lepik / 2001 Aida Finland
37 Anton Perederiy Oļesja Bobrova B / 2001 Daugava Latvia
38 Maxim Moscaliov Sutton Severance / 2002 United States
39 Ato Watanabe Mai Ishigaki / 1999 Japan
40 Mareks Ozols Katrīna Paula Maksimova B / 2001 Vecrīga Latvia
41 Ņikita Toms Laura Stūraine A / 2002 ORO Latvia
42 Vadzim Kalenkevich Anastasiya Navoichyk / 1999 Sovremeny style Belarus
43 Kevin Hegaard Hestehauge Filippa Haslund Bisgaard / 2000 KAF.dk Denmark
44 Evgeny Brylev Ekaterina Volotskaya / 2000 LIDER Russian Federation
45 Max Chomej Anastasia Kozlova / 2001 Germany
46 Ron Brener Michal Itelman / 2002 Israel
47 Philipp Hofstetter Anastassia Issaev / 2001 Switzerland
48 Arnas Rimkevičius Agnė Abromavičiūtė / 2000 Šypsena Lithuania
49 Semen Kochetov Sofia Kudinova / 2001 ЦТС ЦСКА Russian Federation
50 Leonards Petkevičs Polina Cepilova S / 2000 Dzintars Latvia
51 Bertoldas Cepulis Indre Sverciauskaite / 2000 Ratuto Lithuania
52 Vsevolod Shagaev Veronika Kioroglo / 2001 Russian Federation
53 Mark Ziv Noa Moshe / 2002 Israel
54 Arseni Shastakou Maryia Sabanskaya / 2001 Sovremeny style Belarus
55 Augustinas Trinkus Neda Elena Salugaite / 2002 Kandela Lithuania
56 Arthur Lepp Stella Männiste / 2001 Maarja Estonia
57 Alibek Cholponbaev Alina Ivanova / 1999 Kyrgyzstan
58 Axel Carl Hugo Jehrlander Ines-Maria Stefanescu / 2001 Tyresö Dancesport Club Sweden
59 Kaspar Kaldaru Agneta Pukk / 2001 DC Respect Estonia
60 Gints Helmuts Gredzens Betija Kaire B / 2001 Lesto Latvia
61 Tom Tomiyuki Tanaka Cybikova Valeria / 2000 Style dance Israel
62 Nikoloz Mujiri Anna Neubauer / 2001 Austria
63 Danylo Yanchyshyn Dascha Wright / 2001 United States
64 Edgars Elberts Marija Ance Reča A / 2001 Rihtera deju skola Latvia
65 Igor Mikhaylovsky Ekaterina Logacheva / 2000 Academy Russian Federation
66 Maxim Andrianov Patrīcija Lielnora B / 2000 Daugava Latvia
67 Philip Raabe mathea årestrup øen / 2000 Lillestrom Norway
68 Deimantas Murauskas Kamilė Dunskytė / 2000 Šypsena Lithuania
69 Edvardas Starenko Justina Justina / 2000 Davi Lithuania
70 Sergey Seliuk Erminia Mirasola / 2001 JDS Denmark
71 Konstantin Vasilevskii Margarita Yurlova / 2000 Alliance Russian Federation
72 Egor Filev Sofia Prudnikova / 2000 Alliance Russian Federation
73 Nikita Laba Marina Makarenko / 2001 Latinsky kvartal Russian Federation
74 Vladyslav Stepanskyy Iryna Budynkevych / 2000 Ukraine
75 Erik Linder Shelly Meshkausk / 2000 Ilta United States
76 Ole Thomas Hansen Julie Gudim Bjerkås / 1999 Kristiansand Danseklubb Norway
77 Mihail Maidaniuk Olga Shymanskaya / 2001 Duet Belarus
78 Kirill Germanov Milana Beluga / 2000 Russian Federation
79 Mathias Nyborg Karoline Jenny Amby / 2000 Aarhus Sportsdanserforening Denmark
80 Gedvinas Meškauskas Ugne Bliujute / 2000 Sūkurys Lithuania