LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Bērni II ST Juvenile II ST Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Ņikita Žerenovskis Katrīna Suhecka E4 / 2008 Estētika Latvia
2 Iaroslav Saradoev Aleksandra Lopota / 2007 Russian Federation
3 Povilas Dovydaitis Melani Bartosevič / 2007 MJ dancesport academy Lithuania
4 Ričards Krīviņš Elīza Balgalve C / 2007 Daces deju skola Latvia
5 Ričards Andrejs Bolšteins Madara Klišāne D / 2008 Lielupe Latvia
6 Haralds Baltalksnis Kiāra Klinta Felsberga D / 2007 RV Studio Latvia
7 Valters Upītis Anna Černišova D / 2007 Deju studija "7" Latvia
8 Matas Puplevičius Airina Brikmanytė / 2008 Santaka Lithuania
9 Kasparas Grigonis Gabija Masevičiūtė / 2007 E.Daniūtės Sportinių Šokių klubas Lithuania
10 Kristens Simsons Alise Bērzupe D / 2008 Dancers Latvia
11 Danis Asmanov Polina Simonyan / 2007 Kazakhstan
12 Raivo Zimelis Elza Freiberga D / 2008 Lielupe Latvia
13 Daniel Novikov Mishella Vishnevskiy / 2007 Edelweiss Premier Ballroom United States
14 Kristians Melbārdis Nikola Marta Dambīte E6 / 2008 Estētika Latvia
15 Adrian Todorov Uliana Kazachenkova / 2007 Russian Federation
16 Daniil Aslanian Arina Buchikhina / 2008 Sekvey Russian Federation
17 Stepan Saskov Milena Tikholaz / 2008 Avrora Russian Federation
18 Rūdolfs Dreiblathens Paula Fabiano E6 / 2007 Lesto Latvia
19 Oleksii Shymkiv Mariia Kim / 2007 Ukraine
20 Egor Ignatiev Sofia Uibo / 2008 Kreedo Dance Estonia
21 Pranas Mitkus Juste Janciunaite / 2007 Davi Lithuania
22 Kristupas Mlinskas Patricija Kairyte / 2007 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
23 Armands Goldbergs Eva Grāvere C / 2007 Daces deju skola Latvia
24 Nikolajs Čistjuļins Madara Ance Cinīte D / 2008 Golda Latvia
25 Kristiāns Kalvāns Ksenija Lohnina D / 2008 Daugava Latvia
26 Edvards Kalmikovs Debora Čerepanova E6 / 2007 Daces deju skola Latvia
27 Titas Cesnauskas Lukrecija Kuraite / 2008 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
28 Maksym Kuzyony Sofiia Doinikova / 2007 Femida Ukraine
29 Dovydas Tamošauskas Ugnė Vedeikytė / 2008 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
30 Nikita Shchurov Angelina Ignatyeva / 2008 TKMaster Finland
31 Otto Viļums Sofja Ivanova D / 2008 Deju studija "7" Latvia
32 Artem Zharkov Daria Levkovskaya / 2008 Russian Federation
33 Ivan Zharkov Milana Shipaeva / 2008 Russian Federation
34 Kiryl Davydau Katsyaryna Zhyhar / 2007 Imperia Belarus
35 Aliaksei Liashchevich Palina Auramenka / 2007 Imperia Belarus
36 Mindaugas Tomas Gylys Marija Ravinskaite / 2007 Davi Lithuania
37 Svens Kalniņš Evianna Majore / 2007 Dzintars Latvia
38 Jānis Leo Zommers Dana Ļebedeva D / 2007 Olaine Latvia
39 Emil Korotin Meida Kybartaite / 2007 Kreedo Dance Estonia
40 Artjoms Ledeņovs Karalina Valdmane / 2007 Lesto Latvia
41 Vasilii Brusnitsyn Alina Karpenko / 2007 Grazia Russian Federation
42 Yaroslav Nurumov Elizaveta Siushkina / 2008 Insight Russian Federation
43 Klāvs Riemers-Silarājs Oļesja Pustoselova D / 2007 RV Studio Latvia
44 Marat Kadyrov Kseniia Surova / 2007 Ukraine
45 Liashchevich . Aliaksei Palina Auramenka / 2007 Imperia Belarus
46 Aleksandrs Samardžijevs Anastasija Bogačova D / 2008 Deju studija "7" Latvia
47 Aleksadr Kutskij Austėja Tereikytė / 2007 MJ dancesport academy Lithuania
48 Nojus Mažunavičius Grėtė Gusčiūtė / 2007 Svivelis Lithuania
49 Arsenijs Žogins Nelli Morozova D / 2007 Golda Latvia
50 Maksim Sidelskij Izabelė Žymančiūtė / 2007 MJ dancesport academy Lithuania
51 Maksims Bogdanovs Patrīcija Paula Vindele E6 / 2008 Estētika Latvia
52 Haris Minhas Aissulu Tussenova / 2007 Flair Kazakhstan
53 Roni Antikainen Nuppu Kantola / 2007 Tanssidans Finland
54 Nikita Guljajev Liisa Katre Land / 2008 Kreedo Dance Estonia
55 Arsenii Volianiuk Anastasiia Samoilenko / 2008 Ukraine
56 Nurgeldi Alimbek Tamara Bakhareva / 2007 Kazakhstan