LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Juvenile I Standard 4 dances (W, T, V, Q) Juvenile I Standard 4 dances (W, T, V, Q) Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Kristians Melbārdis Katrīna Suhecka E6 / 2008 Estētika Latvia
2 Maksims Bogdanovs Patrīcija Paula Vindele E6 / 2008 Estētika Latvia
3 Kristiāns Kalvāns Ksenija Lohnina D / 2008 Daces deju skola Latvia
4 Laurynas Zaliukas Marta Bartuseviciute / 2008 Alemanda Lithuania
5 Gleb Bochorishvili Milana Oxas / 2008 Russian Federation
6 Matvey Starikov Alexandra Shashkova / 2009 S.Dance Studio, SDUSHOR 1 Kazakhstan
7 Dominic Rauvanto Kira Polishchuk / 2009 Tanssidans Finland
8 Nikolajs Čistjuļins Madara Ance Cinīte D / 2008 Golda Latvia
9 Raivo Zimelis Elza Freiberga D / 2008 Lielupe Latvia
10 Dovydas Tamošauskas Ugnė Vedeikytė / 2008 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
11 Arseni Korosteljov Rada Artemia Lavrik / 2009 Estonia
12 Richard Veide Annabel Mutso / 2008 Prestige Estonia
13 Nikita Shchurov Angelina Ignatyeva / 2008 Tanssiklubi Master Finland
14 Jelisej Zemljannikov Vlada Sidunova / 2009 TKMaster Finland
15 Nikita Guljajev Liisa Katre Land / 2008 Kreedo Dance Estonia
16 Jegors Prokins Poļina Karimova C / 2009 Estētika Latvia
17 Mykolas Inta Fausta Rupšytė / 2008 Žuvėdra Lithuania
18 Rojus Bytautas Smilte Barysaite / 2008 Tvistas Lithuania
19 Stepan Belenok Anastasia Khomutova / 2008 Russian Federation
20 Christopher Lesesne Anastasia Krivosheev / 2009 United States
21 loren shargorodski natali leibovici / 2008 Israel
22 Aleksandrs Samardžijevs Anastasija Bogačova D / 2008 Deju studija "7" Latvia
23 Ilia Isaichev Maria Emelianova / 2008 Динамо Russian Federation
24 Titas Cesnauskas Lukrecija Kuraite / 2008 Klaipėdos Žingsnis Lithuania
25 Lukas Jasinevicius Meida Kybartaite / 2008 Ratuto Lithuania
26 Egor Ignatiev Sofia Uibo / 2008 Kreedo Dance Estonia
27 Mindaugas Jonauskas Urtė Jankutė / 2009 Klaipėdos šokių akademija Lithuania
28 Tadas Žukauskas Greta Gedvilaitė / 2008 Klaipėdos šokių akademija Lithuania
29 Matas Šturma Elvita Remeikaite / 2009 Flamenko Lithuania
30 Aleksejs Žiļcovs-Ziņins Viktorija Šilkina D / 2008 Estētika Latvia
31 Domas Seibokas Juste Janciunaite / 2008 Davi Lithuania
32 Eleasar Müürisepp Veronika Puhhova / 2008 Kreedo Dance Estonia
33 Rostyslav Ivannykov Anastasiia Pavlenko / 2008 Lazurit Ukraine
34 Kārlis Blūzmanis Marta Filimonova E6 / 2009 Vērdiņš Latvia
35 Christian Vovk Edera Gulpe / 2008 Germany