LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

Junior II Latin Junior II Latin Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Amirlan Sergazin Yuliya Gavrilova / 2003 Kazakhstan
2 Aleksis Visockis Kerija Keita Ziemele A / 2003 Dzintars Latvia
3 Denys Boiko Oleksandra Nonko / 2003 Ukraine
4 Shvartsburd Yehonatan Elinor Gershfeld / 2002 Primavera Israel
5 Sergey Petrov Olesia Andreeva / 2003 Vdohnovenie Russian Federation
6 Ignas Bozenkov Augustė Rudaityte / 2002 Bada Studio Lithuania
7 Roman Sidorov Anastasia Grishina / 2003 Альянс Russian Federation
8 Ruudi Veideman Katriin Sõõrumaa / 2002 Golden Dance Club Estonia
9 Dragos Cimbir Beatricia Rotaru / 2002 Moldova
10 Kirill Borisov Anastasia Kachurina / 2002 Russian Federation Russian Federation
11 Niko Oreshkin Emilia Shchurova / 2003 TK Master Finland
12 Daniils Buinickis Darja Dmitrijeva C / 2002 Viva Latvia
13 Ariel Zaidman Eden Zaltsman / 2003 Dream Dance Israel
14 Ariel Smogorghevski Yarden Bahari / 2003 Style dance Israel
15 Mikita Shaparau Anastasiya Shautsova / 2002 V.I.P. Belarus
16 Rodion Mudarissov Ksinia Shaykhulina / 2003 TKMaster Finland
17 Nick Sobolev Adar Moshaof / 2003 Israel
18 Artūrs Kotovs Anastasija Ļečebrina B / 2003 Mirada Latvia
19 Markus Kinnunen Saana Pellinen / 2003 Tanssiurheiluseura Botafogo ry Finland
20 Markas Sabaliauskas Marija Butenytė / 2003 Svivelis Lithuania
21 Johannes Petmanson Kristina Nikulina / 2002 Tango Estonia
22 Ivan Nagornev Vasilisa Khrutskaya / 2002 Альянс Russian Federation
23 Gytis Lizdenis Jorė Kurlytė / 2003 Palangos moksleivių klubas Lithuania
24 Timofei Naumov Alisa Aņisimova A / 2002 Daugava Latvia
25 Leevi Leskisenoja Nelli Pulkkinen / 2003 Tepika Finland
26 Adrians Jānis Šteins Darja Petruņa C / 2003 Škutāna DS Latvia
27 Olli Seppänen Peppi Kodis / 2002 Dance Sport Club DSC Oulu Finland
28 Robert Veide Amanda Rebeca Padar / 2003 Prestige Estonia
29 Artem Zaychenko Ekaterina Sternard / 2002 AVRORA Russian Federation
30 Maksym Prannychuk Anna Kushnir / 2003 Karnaval Ukraine
31 Arsenijs Pāls Alīna Gorjunova B / 2003 Mirada Latvia
32 Fabian Glatz Delia Breitmeier / 2003 Grün Gold Club Bremen Germany
33 Aleksei Abramov Polina Strelnikova / 2003 Vdohnovenie Russian Federation
34 Maxim Moscaliov Sutton Severance / 2002 United States
35 Rokas Jankauskas Enrika Jankunaite / 2003 Rolina Lithuania
36 Philipp Vovk Angelina Gensrich / 2003 Grün-Gold-Club Bremen Germany
37 Gustas Kirkliauskas Zymante Bernataviciute / 2002 Alemana Lithuania
38 Nikolay Gromoglasov Anastasia Plastinina / 2002 Russian Federation
39 Benas Latanauskas Ksenija Samusevič / 2002 Svivelis Lithuania
40 Arturs Biele Marija Elizabete Kravčuka B / 2003 Dzintars Latvia
41 Batyrkhan Rakhmetullin Alina Zhakenova / 2002 S.Dance Studio, SDUSHOR 1 Kazakhstan
42 Mark Ziv Noa Moshe / 2002 Israel
43 Augustinas Trinkus Neda Elena Salugaite / 2002 Kandela Lithuania
44 Karl-Kristofer Kivisalu Marleen Barkala / 2002 Respect Estonia
45 Vilius Čerbauskas Ugnė Urbonavičiūtė / 2002 SVINGAS,SPINDULYS Lithuania
46 Mihkel Jantson Alexandra Skvortsova / 2003 Kreedo Dance Estonia
47 Leon Spiess Giuliana Holub / 2003 Grün Gold Club Bremen Germany
48 Ēriks Petruņa Alise Egija Bezručko B / 2002 Dancers Latvia
49 Dmitry Frolov Anna Eremenko / 2002 Talanto Russian Federation
50 Andrey Leontiev Anastasia Leontieva / 2003 Russian Federation
51 Andreas Lepiste Sofia Dzevulskaja / 2003 Kreedo Dance Estonia
52 Roberts Urtāns Anete Medniece C / 2003 Vērdiņš Latvia
53 Gediminas Galčius Elzė Gusčiūtė / 2003 Pinavija Lithuania
54 Nikita Ladyzhensky Ekaterina Garkavenko / 2002 Vdohnovenie Russian Federation
55 Artjoms Spradziņš Ērika Elizabete Latņikova A / 2002 Škutāna DS Latvia
56 Aurimas Meška Gabija Lapševičiūtė / 2003 Davi Lithuania
57 Sergeiy Tshovrebov Anastasiya Belova / 2002 Галактика Russian Federation
58 Artur Chaustov Milana Sarkissova / 2003 Btc Grün - Gold der turngemeinde in Berlin 1848 Germany
59 Artem Lobanov Varvara Serova / 2003 Avrora Russian Federation
60 Leho Holm Marleen Lutter / 2002 Leevi Estonia
61 Aleksey Bessonov Evgenia Kolmagorova / 2003 Avrora Russian Federation
62 Laurynas Makarovas Emilija Čepauskaitė / 2002 Juventos Lithuania
63 Rytis Dzemyda Kornelija Dobrovolskytė / 2002 Sūkurys Lithuania
64 Alexander Richter Julietta Moock / 2002 Braunschweig Dance Company e.V Germany
65 Artemijs Plakitins Elizabete Tauriņa B / 2003 Dzintars Latvia
66 Alibek Zhussipbay Alua Kargabaeva / 2002 Тарлан Kazakhstan