LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

WDSF International Open Latin WDSF International Open Latin Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Benjamin Westerlund Vilma Oja / 2000 Tanssidans Finland
2 Matti Kaksonen Silja Rantala / 1995 Vakita Finland
3 Adria Martos Juline Carrel / 1996 Spain
4 Berkay Cihan Jelena Koelble / 1990 Germany
5 Denis Samochvalovas Kinga Gulbicka / 1995 Vijūnas Lithuania
6 Karmo Viherpuu Madleen Kristen Alasi / 2001 Crause Estonia
7 Mindaugas Martinaitis Monika Žalaitė / 1995 Toro Lithuania
8 Artūrs Freimanis Marina Tulp S / 1994 Škutāna DS Latvia
9 Dmitry Sutyagin Charikleia Melina Grigoraki / 1974 Greece
10 Dmitri Borovski Alisa Alexandrova / 2000 TKMaster Finland
11 Nikita Kostin Neringa Paskeviciute / 1998 Ratuto Lithuania
12 Miko Sirolinna Laura Lackman / 1991 Vakita Finland
13 Alexey Barkov Marika Odikadze / 1995 Tsisapers Israel
14 Nariman Ashenov Dana Smagulova / 1998 Aida dance Kazakhstan
15 Igors Ustinovs Ekaterina Zubenko / 1996 Elfs Mongolia
16 Alexey Smolyaninov) Tiia Susanna  Elg / 1986 Cavalier Finland
17 Veniamin Timofeev Ksenia Pakhomova / 2000 Ritm Petrozavodsk Russian Federation
18 Igor Golovach Michelle Angela Blank / 1993 United States
19 Robin Högdal Sini Ilves / 1999 Tellus Finland
20 Kristo Hunt Leena Leetmaa / 2000 DC Respect Estonia
21 Raffaello Brancato Amandine Van Biesbroeck / 1998 France
22 Leo Pusa Inka Hakomäki / 1998 Tanssidans Finland
23 Pavel Lagurev Alina Voyna / 1996 Renaissance Russian Federation
24 Matas Lukasovas Rugile Monginaite / 1997 Santaka Lithuania
25 Pierluigi Videsott Netta Leppiniemi / 1991 Swivel Finland
26 Artur Tagirov Rebeka Čerepanova S / 1998 Dance4U Latvia
27 Vadzim Kalenkevich Anastasiya Navoichyk / 1999 Sovremeny style Belarus
28 Einoras Degutis Valērija Mišela Petruņa / 1998 Rolina Lithuania
29 Maksym Kravchenko Paula Kukute S / 1997 Dancers Latvia
30 Markus Ranta Alisa Heino / 1994 TKMaster Finland
31 Deniss Savčenko Anastasija Škļarova B / 1987 Elfs Latvia
32 Andrejs Varčenko Jeļena Doņina C / 1970 Rihtera deju skola Latvia
33 Marius Valcu Diana Cojocar / 1996 Moldova
34 Nikita Moisejenko Jurga Gustaite / 1993 Kaspinas Lithuania
35 Nicolo Barbizi Sara Ros Jakobsdottir / 1992 Iceland
36 Giuseppe Incatasciato Eva Fus / 1992 Austria
37 Yeldan Tleubergenov Yana Bogash / 1998 S.Dance Studio, SDUSHOR 1 Kazakhstan
38 Alexander Chaustov Maike Finke / 1996 Germany
39 Viacheslav Samokhin Aida kairgaliyeva / 1997 Kazakhstan
40 Edvardas Starenko Justina Justina / 2000 Davi Lithuania
41 Konstantin Vasilevskii Margarita Yurlova / 2000 Alliance Russian Federation
42 Mariusz Budyś Monika Budyś / 1971 PROGRESS Poland
43 Alexey Korobchenko Liana Odikadze / 1997 Tsisaphers Israel
44 Patrick Lewke Angelina Ginsheimer / 1997 OTK Schwarz-Weiß Germany