LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJA

WDSF YOUTH OPEN LA WDSF YOUTH OPEN LA Back

List Male partner Female partner Rank/Age Club Country
1 Daniel Andreas Hegyi Giuliana Domingues da Silva / 2003 Germany
2 Rasmus Sokrates Thorbjørnsen Guttorm Alina Vaarvik / 2001 Norway
3 Georgi Klementjev Elika Zohhova / 2002 Kreedo Dance Estonia
4 Mikhail Pikulin April Daniya Hoffmeister / 2004 Switzerland
5 Philipp Hofstetter Anissia Enes / 2001 Switzerland
6 Vladislav Kozhevnikov Eleonora Metelitsa / 2000 Russian Federation
7 Deimantas Murauskas Kamilė Dunskytė / 2000 Šypsena Lithuania
8 Madiyar Musaifov Regina Lissovskaya / 2001 Kazakhstan
9 Sergey Bykovsky Uliana Zhukova / 2001 Russian Federation
10 Augustinas Trinkus Neda-Elena Šalugaitė / 2002 Lithuania
11 Jürgen Tosso Agneta Vahtra / 2000 Tango Estonia
12 Gary Tsan Shannen Tan / 2001 Singapore
13 Arnas Rimkevičius Agnė Abromavičiūtė / 2000 Šypsena Lithuania
14 Mikhail Avdeev Olga Naumova / 2002 Russian Federation
15 Dmytro Taranov Gabriele Bartkute / 2001 Palangos Moksleiviu Klubas Lithuania
16 Nikita Babaev Michelle Bromberg / 2001 Canada
17 Artem Ivanov Anastasia Belova / 2001 Russian Federation
18 Alibek Zhussipbay Alua Kargabayeva / 2002 Kazakhstan
19 Mikita Shaparau Anastasiya Shautsova / 2002 Belarus
20 Ksenija Tiurubajeva Denis Vaickus / 2003 Klaipėdos šokių akademija Lithuania
21 Dmitry Prisiazhny Daria Prisiazhnaya / 2000 Poland
22 Yuval Koushnir Romy Nof / 2001 Israel
23 Gabriel Aprea Justina Kuzmickaite / 2000 Lithuania
24 Deniss Ivačenkovs Adriana Ratniece A / 2000 Škutāna DS Latvia
25 Henrik Saastamoinen Iida Johansson / 2000 Fregolina, Kaarina Finland
26 Nikita Bugaev Olga Lebedeva / 2001 Russian Federation
27 Artjoms Pahomovs Gerli Luige B / 2002 Elfs Estonia
28 Alexey Burdakin Angelika Arno / 2002 Kreedo Dance Estonia
29 Kosei Sotome Eika Sotome / 2002 Japan
30 Rytis Dzemyda Cathrine Singer / 2001 KAF Denmark
31 Haralds Lūkins Poļina Ščaveļeva A / 2000 Stars Latvia
32 Roman Zayats Valeriya Koval / 2000 Ukraine
33 yee siang tan Zara Eliza Binti Ghazie yeoh / 2002 Malaysia
34 Yaroslav Sukmanov Elizaveta Slavogorodskaya / 2002 Russian Federation
35 Artyom Bodrov Anastasiya Shin / 2002 Kazakhstan
36 Mark Ziv Adar Moshaof / 2002 Dream Dance Israel
37 Vetle Kleveland Norunn Ringvoll / 2001 Norway
38 Gleb Marchukov Ksenia Kolosova / 2002 Russian Federation
39 Eli Blyuss Beatrice Oberfeld / 2001 Canada
40 Roman Glavatsky Victoria Puchina / 2001 Russian Federation
41 Kazuhiro Ishigaki Honami Miki / 2001 Japan
42 Emil Brink Victoria Amstrup Christensen / 2000 Denmark
43 Kevin Filipczak Danielle Malpa / 2001 United States
44 Rokas Malinauskas Adrija Dravininkaitė / 2003 Bada Studio Lithuania
45 Alexander Richter Sophie Scherer / 2002 Braunschweig Dance Company Germany
46 Kristo Hunt Leena Leetmaa / 2000 Respect Estonia
47 Rasmus Lang Mirjam Koch / 2001 Respect Estonia
48 Vladimir Mitrofanov Maria Slobidchik / 2002 Russian Federation
49 Roens Rande Jeļizaveta Šlenska A / 2001 Škutāna DS Latvia
50 Shon Drayblat Noam Oz / 2002 Israel
51 Andrejs Griņevičs Kornelija Dobrovolskyte B / 2002 Dzintars Latvia
52 Yair Azov Michelle Surpin / 2002 Israel
53 Mikael Hagelstam Jekaterina Selistseva / 2002 Finland
54 Dmitriy Li Violetta Babayants / 2000 Uzbekistan
55 Kevin Hestehauge Ekaterina Morozova / 2000 KAF Denmark Denmark
56 Veniamin Timofeev Ksenia Pakhomova / 2000 Russian Federation
57 Tom Tomiyuki Tanaka Tsybikova Valery / 2000 Israel
58 Ignas Boženkov Milita Vaičekonytė / 2003 Bada Studio Lithuania
59 Gabriel Sapojnikov Amit Hirshler / 2001 Israel
60 Maksym Prannychuk Anna Kushnir / 2003 Ukraine
61 Mikhail Philippov Daria Pryadko / 2004 Russian Federation
62 Maxim Shevchenko Angelina Logachyova / 2002 Kazakhstan
63 Nikita Moiseenko Elena Makarova / 2001 Russian Federation
64 Aleksandr Tishuk Katsiaryna Shibeko / 2001 Sovremeny style Belarus
65 Jakob Søeberg Patricia Dahl Engelund Kristensen / 2001 KAF Denmark
66 Egor Filev Sofia Prudnikova / 2000 Alliance Russian Federation
67 Maxim Lozitsky Veronika Poliushkina / 2001 Russian Federation
68 Ariel Zaidman Eden Zaltsman / 2003 Israel